Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Kalorifer peteklerinizin içerisindeki su, yıllar içerisinde tortu oluşturmaya başlar ve kombinizin bu suyu devir daim etmesini zorlaşır. Bu durum peteklerinizi yeni taktırmanıza takriben 2 yıl sonra başlar. Kombinize en yakın olan petekte ısı fazlayken, uzakta olan peteklerde ısının daha az olmasıyla bu durumu gözlemlersiniz.

 

 

Petek Temizleme Yaptırdıktan Sonra Verim Ne Kadar Artar?

Peteklerde yapılan temizleme uygulamasının ardından, %30-40 oranında verim sağlanır. Peteklerin her bölümü eşit ve hızlı bir şekilde ısınacağından, doğalgaz faturalarında da önemli bir düşüş yaşanır ve hem enerji tasarrufu hem de maddi tasarruf sağlanmış olur.

 

Petek Temizleme Yaptırmanın Faydaları

 1. Petek temizleme uygulamaları, tesisata hiçbir zarar vermediği gibi, ısınma sorunlarına çözüm oluşturur.
 2. Düzenli olarak temizlenen petekler uzun süre verimli şekilde çalışır. Böylece yıllardır kullanılan petekler bile ilk günkü performansına kavuşur.
 3. Petek temizliği uygulamalarıyla %30 – %40 oranında enerji tasarrufu sağlanır.
 4. Isı verimliliği işlem sonrasında ciddi bir artış göstereceğinden, çok daha iyi bir şekilde ısınma sağlanır.
 5. Temizlik sonrasında peteklerdeki su akışı artacağından, ortam hızlı bir şekilde ısınır.
 6. Kombi filtresi de temizlendiği için, peteklere işlem sonrasında da temiz su gitmesi sağlanır.
 7. com tarafından yapılan uygulamalar 2 yıl boyunca garantilidir. Bu nedenle peteklerdeki verimin düşmesi durumunda 2 yıl içinde istediğiniz zaman ücretsiz servis imkanından faydalanabilirsiniz.

Petek Temizliği Hassasiyet

Petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşmesi gereken bir işlemdir.
Petek temizleme işlemi bu iş için üretilmiş özel makinalar ve kimyasal malzemeler ile yapılmaktadır. Burada en önemli nokta peteklerinizi temizlerken kullanılan kimyasalın kalitesi ve üretimini yapan firmanın bu konuda yeterli ar-ge çalışmasını yapmış ve kalorifer ppetekleriniz ile kombinize zarar vermeyen malzeme üretmesi gereklidir.

 

Kalitesiz Kimyasallar Kombinizde ve Peteklerinizde Büyük Zararlara Yol Açabilir!

Son yıllarda doğalgaz faturalarının yükselmesi ve tüketicilerin petek temizliği yapılması gerektiği konusunda bilinçlenmesi ile birlikte piyasada bu işi yapan firma ya da şahısların sayısı çoğalmıştır. Bu durum öyle vaziyete gelmiştir ki, her mahalle arasında petek temizliği afişleri ve el ilanlarıyla muhakkak ki bir çok kez karşılaşmışsınızdır. Ve ne yazık ki bir çok kişi ya da firma petek temizliğinin nasıl yapılması gerektiği ya da hangi kimyasalın kullanılması gerektiğini bilmemekte ya da önemsememektedir. Bu sebeple yapılan işlem sonrası petekleriniz ya temizlenmez ve size hiç bir fayda sağlamaz ya da kullanılan kimyasalın etkisiyle kombinizde çok yüksek onarım maliyetlerine sebep olabilecek çeşitli arızalar oluşabilir.

 

Uygunsuz petek temizleme işlemi sonrası sıkça karşılaşılan arızaların bazıları:

 • Parçalarının bağlantı yerinde sızıntılar.
 • Üç yollu vanasında su akıtma ve tıkanma.
 • Eşanjör delinmesi.
 • Bakır blok ve borularda delinme.

Petekyikama.net Olarak Petek temizliği işlemlerinizde, Alman malı, Bütün avrupa ülkeleri tarafından kabul görmüş, teknik ekipman ve çeşitli kimyasallar üreticisi olan ROTHENBERGER markasının Kalorifer Temizlik Kimyasalını kullanmaktayız. Ürünün Yetkili Distiribütör sitesi linkine aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment